24-05-2019 eKurier | Kurier Plus
Pracodawca Roku, Gala PIG, młodzież i biznes

Mamy mnóstwo pomysłów

Mamy mnóstwo pomysłów
Fot. Ryszard PAKIESER

Z Jarosławem TARCZYŃSKIM, prezesem szczecińskiej Północnej Izby Gospodarczej, największej organizacji samorządu gospodarczego w Polsce, rozmawia Dariusz STANIEWSKI

- Panie prezesie, za tydzień podczas waszej sztandarowej imprezy - 14. już Gali PIG, zostaną nagrodzeni zwycięzcy w waszym konkursie Pracodawca Roku. Zmienił się on trochę w porównaniu do poprzedniej edycji.

- Zmienił się nieco zakres tego konkursu. Pojawiła się w nim nowa kategoria, czyli Rzemieślnik Roku. To wynik naszej ściślejszej współpracy, jaką nawiązaliśmy ze Szczecińską Izbą Rzemieślniczą. Oni widzą potrzebę wyróżnienia swoich członków, widzą w tym konkursie pewną wartość dodaną. Nowym elementem, jaki się pojawił, są także dwa konkursy przygotowane przez PIG w ramach współpracy z klubem Rotary International dla szczecińskiej młodzieży. Pierwszy to „Mój pomysł na Szczecin" - konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz gimnazjów. Chodzi o to, aby młodzież przedstawiła swoje koncepcje rozwoju Szczecina, miasta, które ma być w przyszłości ich miejscem do studiowania lub prowadzenia własnej działalności. Drugi z konkursów, „Mój pomysł na biznes", czyli prezentacja nowych pomysłów, start-upów. Zwycięzcy w obu kategoriach zostaną nagrodzeni także podczas uroczystej Gali PIG.

- Z informacji, jakie pojawiły się na waszej stronie internetowej, wynika, że Pracodawca Roku cieszył się sporym zainteresowaniem przedsiębiorców.

- To dowód na to, że pomysł organizacji konkursu był prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W tym roku mamy dwukrotnie więcej zgłoszeń niż w poprzedniej edycji. Pracodawcy chcą się wyróżnić i mają potrzebę zaprezentowania swoich osiągnięć. To dobrze świadczy o ich aktywności w zwiększaniu kultury zarządzania w swoich firmach. Spotykamy się często z taką sytuacją, że firmy wręcz ścigają się, która zaoferuje swoim pracownikom lepsze warunki. Jeszcze kilka lat temu byłoby to coś wirtualnego, a teraz to dzieje się naprawdę. Stąd też jesteśmy bardzo zadowoleni z liczby zgłoszeń.

- To

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 24-05-2019