23-05-2019 eKurier | Szczecin/Region
Maraton wielkich serc – dla pomagania

Przed finałem, czapki z głów!

Przed finałem, czapki z głów!
Kangurek – pies, którego ostatni rok był pasmem bólu i cierpienia. To na jego leczenie, zabiegi i na rehabilitację popłyną środki z ostatniego miesiąca zbiórki „Maratonu makulaturowego – zamieniamy papier na leki”, w czym każdy może pomóc, czy to przekazując makulaturę Remondisowi (ul. Janiny Smoleńskiej ps. Jachna 35; w dni powszednie w godz. 8-18, podając numer konkursowy jednego z uczestników albo swój numer, który wskaże TOZ), czy też wspierając finansowo zbiórkę na ten cel (zrzutka.pl/p5fd2k). Fot. TOZ

Ponad 15,8 tony makulatury w miesiąc! Nigdy wcześniej nie padł taki rekord. Mowa o najnowszym rankingu „Maratonu makulaturowego - zamieniamy papier na leki" - szlachetnej rywalizacji, która od października jednoczy ludzi o wielkich sercach dla zwierząt, nie tylko szczecinian. Zbierają nikomu niepotrzebne papiery, aby zdobyć środki na rzecz bezdomnych, skrzywdzonym przez los i ludzi „naszych braci mniejszych".

Na koncie zbiórki jest teraz: 90 420 kg surowca. To wielki wynik, jakiego nie notowano w wielu poprzednich edycjach „maratonowych" zmagań.

- Rzeczywiście, wynik jest rekordowy, za co jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim osobom, które się do niego przyczyniły. Dziękujemy za każdy kilogram. I ogromnie nas cieszy, że stale dołączają nowi uczestnicy. Liczymy też na kolejnych! - przekonuje Karolina Winter-Zielińska, prezeska szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. - Kto jeszcze dołączy do naszej akcji na ostatniej prostej? Mowa oczywiście o „Maratonie makulaturowym", w ramach którego wspólnie z firmą Remondis Szczecin wyposażamy przychodnię TOZ-u w leki i akcesoria medyczne.

* * *

„Maraton" jest skierowany przede wszystkim do najmłodszych, ale mogą i chętnie biorą w nim udział również inne podmioty, od indywidualnych

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 23-05-2019