28-06-2019 eKurier | Szczecin/Region
Na krzyżówce Krzywoustego z Bohaterów Warszawy

Szyny w torowisku do wymiany

Szyny w torowisku do wymiany
Fot. Mirosław WINCONEK

Z początkiem lipca ruszają zapowiadane jeszcze w minionym roku roboty przy wymianie szyn na łuku torowiska u zbiegu ul. Bolesława Krzywoustego z al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Od najbliższej soboty kierowców czekają utrudnienia w przejeździe w tym miejscu, a pasażerów zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Prace - według zapowiedzi - potrwają do końca sierpnia.

O tym, że remontu wymaga konstrukcja torowiska, która uległa zniszczeniu ze względu na duży ruch kołowy, wiadomo było od dawna. I na długo przed rozpoczęciem modernizacji części drogowej tego skrzyżowania przy okazji dobudowy nowego pasa ścieżki z chodnikiem wzdłuż ul. 26 Kwietnia. To w sumie około 150 metrów toru wraz z jego zabudową drogową oraz odwodnienie. Roboty będą prowadzone pomiędzy przejściami dla pieszych przez ul. Bolesława Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy.

- Celem remontu jest przywrócenie wartości eksploatacyjnej torowiska oraz wykonanie robót naprawczych w strefie okołoszynowej. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort okolicznych mieszkańców, płyty przejazdowe ułożone zostaną na wibroizolacyjnej macie ze spienionego poliuretanu. Maty

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 28-06-2019Image
Fot. Mirosław WINCONEK