08-08-2019 eKurier | Szczecin/Region
Po katastrofie w Zamku Książąt Pomorskich

Pytania wciąż bez odpowiedzi

Pytania wciąż bez odpowiedzi
Choć północne skrzydło zamku zawaliło się ponad dwa lata temu, wciąż nie rozpoczęła się jego odbudowa. Można tylko powiedzieć, że nastąpi to… nieprędko. Fot. Dariusz GORAJSKI

Oto krótka historia przesuwającego się terminu zakończenia prac po katastrofie w zamku. „Odpowiedź na pytanie, dlaczego doszło do katastrofy budowlanej w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, poznamy na przełomie lutego i marca 2019 r.”. „Pod koniec maja poznamy przyczynę zawalenia się północnego skrzydła zamku”. „Do połowy lipca trwać będą prace ekspertów, którzy mają ustalić powód osunięcia się filarów podtrzymujących stropy w całym skrzydle zamku”.

Przypomnieliśmy cytaty tekstów zamieszczonych w „Kurierze Szczecińskim” po katastrofie budowlanej, do której doszło ponad dwa lata temu. Można zauważyć, że eksperci, nie mogąc ustalić przyczyn katastrofy, wciąż przesuwają termin zakończenia prac. Tym razem jest tak samo. Dowiedzieliśmy się właśnie, że nie w lipcu, lecz w sierpniu ma być gotowa odpowiedź na pytanie, dlaczego zapadło się północne skrzydło zamku.

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 08-08-2019