19-08-2019 eKurier | Kurier Plus
Wspólnota nie chce płacić

Remont czy bubel?

Remont czy bubel?
Nieprawidłowo wyczyszczona fasada to niejedyny remontowy koszmar – twierdzą mieszkańcy. Fot. Dariusz GORAJSKI

Na szereg remontowych uchybień elewacji frontu kamienicy przy al. Piłsudskiego 20 w Szczecinie skarżą się mieszkańcy. – Jako wspólnota mieszkaniowa zaciągnęliśmy kredyt na ok. 250 tysięcy złotych, a zamiast remontu mamy zwykły bubel – twierdzą.

– Największym uchybieniem jest to, iż według kosztorysu inwestorskiego oraz dokumentacji powinno zostać dokonane „ciśnieniowe czyszczenie i mycie elewacji parą i detergentami”. Wszyscy mieszkańcy kamienicy twierdzą, że taka procedura nie została wykonana. Remont jest źle prowadzony od początku – mówi pan Sławomir. – Kiedy moja sąsiadka zapytała, dlaczego elewacja nie została wyczyszczona, usłyszała od przedstawiciela firmy, że oni tego nie robią, bo kiedyś podczas remontu innej elewacji zalali lokale i mieszkańcy się skarżyli. Ręce opadają. Na starą, brudną i tłustą ścianę otrzymaliśmy nowy kolor.

Nieprawidłowo wyczyszczona fasada, to nie jedyny remontowy koszmar. – Po naszej wizji lokalnej okazało się, że balustrady nie zostały wyczyszczone opalarką do trzeciego stopnia czystości – dodaje pan Sławomir. – Na wieloletnią warstwę farby i rdzy nałożono tylko kolejną powłokę farby. Natomiast remont starych balustrad odbywa się po wyremontowaniu posadzek

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 19-08-2019