26-08-2019 eKurier | Szczecin/Region
Nowinki w organizacji ruchu

Hakena jeszcze nieturbinowe

Hakena jeszcze nieturbinowe
Wprowadzający zmianę organizacji ruchu na rondzie Uniwersyteckim uznali zjazd do obiektu przydrożnego, w tym stacji paliw, jako pełnoprawny zjazd z ronda. – A to w konsekwencji powoduje zatory na jezdni – twierdzi Tadeusz Styczewski, egzaminator i instruktor jazdy. Fot. UM

Pod koniec lipca na dwóch szczecińskich rondach, Grunwaldzkim i Uniwersyteckim, zmieniono organizację ruchu. W sierpniu podobne zmiany miały być wprowadzone na rondzie Hermanna Hakena. Jest jednak opóźnienie – nowe zasady wejdą w życie dopiero na początku września.

Co to jest rondo półturbinowe, szczecinianie już wiedzą – od miesiąca zasady, które wymusza „turbina”, obowiązują na dwóch ruchliwych placach: Grunwaldzkim i Uniwersyteckim. To, że właśnie tam zmieniono organizację ruchu, nie jest przypadkiem. Na obu dochodziło w przeszłości do wielu kolizji. Aby to zmienić, na placach przemalowano linie poziome. Czasowo, na pół roku. Przez ten okres eksperci mają się przyglądać zachowaniom kierowców i ocenić, czy jest poprawa. Jeśli się okaże, że tak, zasady te zostaną na placach już na stałe.

Na czym

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 26-08-2019