20-09-2019 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Najmniej skuteczny lider w Europie podejmuje Górnika

Pogoń pod presją

Pogoń pod presją
W lutym tego roku Pogoń wygrała z Górnikiem 3:1. Fot. Ryszard PAKIESER

Pogoń do dziewiątej serii spotkań przystąpi jako lider tabeli i powalczy o zachowanie eksponowanej pozycji. Szanse na to są bardzo duże. Rywalem będzie Górnik Zabrze, który jest zespołem nieobliczalnym, z bardzo dobrym trenerem, ale jednak co roku mocno osłabianym.

Dwa lata temu był beniaminkiem w ekstraklasie i stanowił rewelację rozgrywek, kwalifikując się do europejskich pucharów. Przed rokiem zespół jeszcze bardziej odmłodzono i zimą dokonano kilku zakupów, żeby uniknąć degradacji. To się udało i obecnie od zabrzan oczekuje się włączenia do walki o pierwszą ósemkę.

Podopieczni trenera Brosza, podobnie jak Pogoń, są zespołem bardzo oszczędnym, jeśli chodzi o zdobywanie goli. W ośmiu spotkaniach strzelili ich siedem, podczas gdy Pogoń o dwa więcej. To są też zespoły z dobrą defensywą. Pogoń średnio traci pół gola na mecz, natomiast Górnik średnio 0,75 bramek na jedno spotkanie.

Wynika z tego, że wielu goli w niedzielnym meczu nie należy się spodziewać, to może być podobne spotkanie do czterech wcześniej rozegranych w Szczecinie. Pogoń dotąd zagrała w Szczecinie cztery razy i trzy z tych meczów wygrała, zdobyła w tych spotkaniach pięć goli i przeważnie mierzyła się zespołami z dolnych rejonów tabeli.

Graliśmy ze słabeuszami

ŁKS Łódź, Wisła Płock i Arka Gdynia zajmują

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 20-09-2019