18-10-2019 eKurier | Szczecin/Region
Keja zdobywa nagrody, ale poza MDK

Od ambasadora do persona non grata

Od ambasadora do persona non grata
Obecnie próby Keja przeprowadza w budynku AKS Szkoły Technicznej.

W Świnoujściu Kei nie trzeba nikomu przedstawiać. Szantowy zespół tworzony przez miejscowych artystów, w większości seniorki, przez lata zdobywał nagrody na festiwalach i konkursach, grywał na piknikach. Ostatnio wywalczył dla miasta kolejne nagrody, tym razem w Stargardzie na przeglądzie chórów i zespołów emeryckich. 

Lauru nie zdobył teraz jednak pod egidą Miejskiego Domu Kultury. – W warszowskiej filii MDK nie jesteśmy mile widziani – mówią członkowie Kei.

Niech ktoś zagra tak jak Piotr!

Przez ponad 10 lat Keja działała w MDK. Zespół składa się w większości z emerytek. Niektóre z pań uczestniczą w życiu kulturalnym Warszowa i miasta od ponad 60 lat. Instruktorem zespołu jest Piotr Piętka grający na akordeonie, młody, utalentowany instrumentalista, który również od dziecka był członkiem zespołów działających w MDK. Zarówno P. Piętka, jak i panie z Kei przez lata działalności wykonywali piosenki o tematyce marynistycznej, morskiej oraz typowe szanty. Na Warszowie każdy zna Keję. I nie tylko tutaj. Grupa reprezentowała – z powodzeniem – Świnoujście na przeglądach i konkursach w Polsce i poza granicami kraju. Potwierdzeniem wysokiej formy zespołu były laury zdobyte ostatnio w Stargardzie, a sam P. Piętka miał potrójne powody do zadowolenia, bo nie dość, że Keja zajęła tam pierwsze miejsce, to muzyk został uznany za najlepszego instrumentalistę przeglądu, a trzecią nagrodę – Grand Prix – zdobył wraz z międzyzdrojską Bryzą, którego to zespołu również jest instruktorem.

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 18-10-2019