08-11-2019 eKurier | Kultura

DLA DZIECI

Teatr Lalek „Pleciuga”

Pinokio

8 listopada, g. 10

Pinokio, pajacyk wystrugany z magicznego drzewa, chodzi, mówi i dokazuje jak zwykłe dzieci. Niestety, również jak niektóre z tych dzieci – Pinokio jest trochę leniwy. Nie chce mu się chodzić do szkoły ani uczyć, zamiast tego woli bawić się i zajadać smakołyki. Bywa też czasem zarozumiały, roztargniony albo nieuprzejmy. Zachowanie Pinokia bardzo martwi jego przybranego tatę – Dżepetta. Mały pajacyk ma jedno wielkie marzenie: stać się prawdziwym chłopcem. Czy jednak takie marzenie może się spełnić?

Przebieranki

9 listopada, g. 15,

10 listopada, g. 11

„To nowy spektakl najnajowy, inicjacyjny, w którym nie należy spodziewać się bajki z morałem. To zaproszenie małego widza do odkrywania własnego ciała oraz do odkrywania rzeczy, ubrań, które na różne części ciała można zakładać. Czy skarpetki możemy założyć na nos a majtki na głowę? Czy sweter może gryźć? Czy buty stukają? I czy korale są twarde?” – tak opisują wydarzenie organizatorzy.

 

DK 13 Muz

Nadęte warsztaty

9 listopada, g. 9, 10.30 i 12

Nadęte warsztaty to cykliczne zajęcia dla dzieci przy muzyce granej na żywo przez Żeńską Orkiestrę Dętą „Olimpia”. Celem spotkań jest nauka rozpoznawania i rozróżniania emocji poprzez muzykę, którą dzieci będą tworzyć (razem z orkiestrą) słuchać jej i tańczyć w jej rytm. Na zajęciach dzieci będą poznawać instrumenty,

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 08-11-2019