15-11-2019 eKurier | Szczecin/Region
Mordował i przejmował majątki

Coraz więcej ofiar kołobrzeskiego „Tulipana”

Coraz więcej ofiar kołobrzeskiego „Tulipana”
Mariusz G. przejmował kołobrzeskie mieszkania swoich ofiar. Fot. Artur BAKAJ

Wszystko wskazuje na to, że kołobrzeski „Tulipan" ma na swoim koncie więcej niż trzy ofiary. Mowa o mordercy, który rozkochiwał w sobie kobiety, a następnie je zabijał, przejmując ich majątki.

Przypomnijmy, że zbrodniarz to znany w środowisku kołobrzeskich morsów 43-letni Mariusz G. Ten uchodzący za spokojnego i niezwykle miłego były marynarz, a ostatnio przedsiębiorca, okazał się seryjnym mordercą. Swoją zbrodniczą działalność prowadził na terenie Kołobrzegu i okolic. To właśnie kołobrzeska policja w ostatnim czasie przyjęła kilka zgłoszeń dotyczących tajemniczych zaginięć. Rozwikłanie spraw było możliwe dzięki temu, że zajęli się nimi śledczy z tak zwanego Archiwum X, czyli Działu do spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Śledztwo doprowadziło do zatrzymania w lipcu bieżącego roku Mariusza G., ale wówczas tylko pod zarzutem przywłaszczenia mienia jednej z kobiet. W toku postępowania okazało się, że wzbogacił się on także o majątek innych zaginionych.

Zajmujący się sprawą policjanci domyślali się, że zatrzymany może być mordercą. Potrzebny był jednak dowód. W jego poszukiwaniu już w lipcu mundurowi przeczesywali las pomiędzy

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 15-11-2019