06-12-2019 eKurier | Kultura

TEATR

Teatr Polski

Pensjonat pana Bielańskiego

6 grudnia, g. 19,

7 grudnia, g. 15,

8 grudnia, g. 17

Akcja spektaklu rozgrywa się w Krakowie w zaborze austriackim. Główny bohater, Maurycy Stolnik, ziemianin z pobliskich Bronowic odwiedza krakowską metropolię napędzany niepohamowaną potrzebą zabłyśnięcia przed swoimi znajomymi niesłychanymi opowieściami. Zainspirowany notatką w gazecie o budowie domu wariatów pragnie spędzić w nim choćby jeden dzień.

Teatr Polski - Scena na Łasztowni

Tartuffe albo Szalbierz

7 grudnia, g. 19

To jedna z najgłośniejszych molierowskich komedii. „Wśród sobie współczesnych sztuka ta wywołała skandal, a to dzięki poruszanej tematyce, czyli sztucznej pobożności. Główny bohater, Tartuffe, dla własnych korzyści manipuluje wiarą. Scena zdemaskowania jego hipokryzji uważana jest za jedną z najdoskonalszych w historii dramaturgii europejskiej" - tak twórcy opisują spektakl.

Teatr Kameralny

Modliszka

6 grudnia, g. 17

To spektakl o małżeńskich perypetiach pary po rozwodzie. Instruktażowe dla kobiet, ostrzegawcze dla mężczyzn. Zabawne, inteligentne, błyskotliwe dialogi, niepozbawione głębszej refleksji w wykonaniu czołowych aktorów scen szczecińskich Olgi Adamskiej i Michała Janickiego.

Teatr Mały

Zabić prezydenta

6 grudnia, g. 19,

7 i 8 grudnia, g. 17

To sztuka Piotra Rowickiego w reżyserii Piotra Ratajczaka z Arkadiuszem Buszko w roli Eligiusza

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 06-12-2019