10-12-2019 eKurier | Szczecin/Region
Nowa zabudowa w starym Dąbiu

Osiedle na palach, niedaleko jeziora

Osiedle na palach, niedaleko jeziora
Fot. Mirosław WINCONEK

Niespełna 500 metrów w linii prostej od brzegów jeziora Dąbie na ukończeniu jest budowa nowego osiedla mieszkaniowego na prawobrzeżu Szczecina. To pierwszy etap inwestycji na terenach w rejonie ulic Oficerskiej, Masztowej i Pokładowej, zaplanowanej i realizowanej przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prawobrzeże. Prawie wszystkie mieszkania w sześciu budynkach wzniesionych przy nowo powstałej ul. Fregaty zostały już wynajęte.

Całe przedsięwzięcie przygotowywane było od kilkunastu lat, a rozpoczęto je w sierpniu 2018 roku po zawarciu przez TBSP umowy na wykonanie pierwszego jej etapu z wybraną w przetargu spółką Calbud. Zapisany w umowie termin ukończenia robót budowlanych to 550 dni, do 8 lutego 2020 roku. Uwzględniając okres przewidziany na odbiór końcowy inwestycji, wraz z zagospodarowaniem całego terenu, finał powinien nastąpić do końca lutego 2020 roku.

Według dokumentacji autorstwa Firmy Projektowej J. Nawrocki ze Szczecina, na razie stanęło tam sześć budynków ze 184 mieszkaniami jedno-, dwu- i trzypokojowymi o powierzchni od 46 do 66,5 m kw., a w drugim etapie planowane jest

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 10-12-2019Image
Fot. Mirosław WINCONEK