10-12-2019 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Pogoń nie zwalnia tempa

Powrót na szczyt tabeli

Powrót na szczyt tabeli
Szczecinianie cieszyli się w niedzielnym meczu tylko raz, ale to wystarczyło do wygrania dobrze rozegranego spotkania. Fot. Ryszard PAKIESER

Pogoń po niedzielnym zwycięstwie nad mistrzem Polski z Gliwic powróciła na fotel lidera. Tak naprawdę to dzieli go z mającą tyle samo punktów Legią. Wicemistrzowie Polski mają lepszy bilans bramkowy, ale przegrywają rywalizację o miejsce w tabeli gorszym bilansem bezpośrednich spotkań. Przypomnijmy, że w obecnym sezonie dwa razy wygrała Pogoń.

Szczecinianie punktują w obecnym sezonie znakomicie. Wypracowany dorobek 35 punktów w 18 meczach daje średnią zdobytych punktów na poziomie 1,94. Przeszłość pokazuje, że nawet drastyczna zniżka formy w rundzie wiosennej nie powinna portowcom odebrać miejsca w czołówce tabeli.

Dwa lata temu Górnik Zabrze również miał po 18 kolejkach 35 zdobytych punktów, wiosną punktował już zdecydowanie gorzej ze średnią 1,3 na mecz, a i tak dostał się do kwalifikacji Ligi Europy. Z czwartego miejsca.

Rok temu liderująca w tabeli Lechia miała jeszcze pokaźniejszy dorobek od dzisiejszej Pogoni. Zgromadziła po 18 meczach 38 punktów. Wydawało się, że jest głównym faworytem do tytułu, ale wiosną punktowała na poziomie 1,5 punktu na mecz i zakończyła sezon na trzecim miejscu. Też wysoko, ale pozostał jednak niedosyt.

Na dziś drużynami grającymi najrówniej, najlepiej i najpewniej wydają się: Pogoń, Legia i 

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 10-12-2019