13-12-2019 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Pogoń w Krakowie może zadać potężny cios

Lider z outsiderem

Lider z outsiderem
Pogoń cztery miesiące temu wygrała z Wisłą w Szczecinie tylko 1:0. W rewanżowym meczu w Krakowie jest zdecydowanym faworytem. Fot. Ryszard PAKIESER

Jeżeli spotyka się ostatni zespół w tabeli z aktualnym liderem, to wynik powinien być raczej łatwy do przewidzenia. W piątkowy wieczór mająca na koncie w dziesięciu ostatnich meczach komplet dziesięciu porażek Wisła Kraków podejmuje Pogoń, która w 18 ligowych spotkaniach wywalczyła od swojego rywala o 24 punkty więcej i jest liderem.

Między tymi dwoma klubami wytworzyła się przepaść świadcząca o umiejętności budowania drużyny i prowadzenia jej w trakcie sezonu. Możliwości finansowe Pogoni i Wisły nie są aż tak bardzo rozbieżne, jak wskazuje na to miejsce tych drużyn w tabeli oraz różnica w zdobytych do tej pory punktach.

Nigdy jeszcze nie było sytuacji, że przewaga sportowa Pogoni była tak duża nad Wisłą, która jeszcze wiosną 2017 roku gromiła szczeciński zespół w Krakowie 4:0, strzelając wszystkie gole w pierwszej połowie, by następnie oszczędzić portowców w drugiej.

Przez dwa ostatnie lata w jednym i drugim klubie zmieniło się bardzo wiele. Pogoń zatrudniła klasowego trenera, który najpierw uratował klub od sportowego upadku, a następnie pozwoliła mu na formowanie składu według własnego uznania. Efekt jest taki, że Pogoń prowadzi w tabeli i na pewno nie powiedziała jeszcze

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 13-12-2019