11-12-2019 eKurier | Szczecin/Region
Opłaty z bonifikatą w dodatkowym terminie

Wieczyste na własne – wysyp wniosków

Wieczyste na własne – wysyp wniosków
Przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów gminnych w prawo własności można skorzystać z dużej bonifikaty Fot. Marek KLASA

Im bliżej końca roku, tym większe zainteresowanie osób, które zdecydowały się jednak skorzystać w Szczecinie z 60-proc. bonifikaty przy jednorazowej opłacie za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów gminnych w prawo własności. Liczba wniosków rośnie lawinowo. Dlatego na ostatnią w tym roku, zwołaną na 18 grudnia, sesję Rady Miasta trafi projekt uchwały wydłużający termin na wniesienie tych opłat.

- Jeszcze do połowy listopada byliśmy pewni, że wydanie wszystkich informacji o wysokości opłaty uwzględniającej tegoroczną bonifikatę skończy się na początku grudnia, a mieszkańcy, którzy będą chcieli z niej skorzystać, uiszczając tę kwotę do końca roku, spokojnie zdążą to zrobić - tłumaczy Maria Latkowska, dyrektor Wydziału Zasobu i Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miasta. - Jednak tylko w ciągu ostatnich trzech tygodni wpływa do nas codziennie po kilkaset nowych wniosków i jest obawa, że nie wszyscy otrzymają informację o wysokości opłaty przed końcem roku.

Przypomnijmy, że z wnioskiem o takie przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności za stosowną

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 11-12-2019