15-01-2020 eKurier | Kurier Plus
NOWOGARD Na pasach nie możesz czuć się bezpiecznie

Omal nie zginął na zebrze

Omal nie zginął na zebrze
Na tym przejściu dla pieszych przy ul. Bohaterów Warszawy w Nowogardzie Maksymilian został potrącony przez rozpędzony samochód.

15-letni Maksymilian i jego bliscy na długo zapamiętają tamto popołudnie. Była środa, 2 stycznia, godz. 16.30. Chłopak szedł do sklepu, ale już tam nie dotarł. Na przejściu dla pieszych przy ul. Bohaterów Warszawy potrącił go rozpędzony samochód. Nastolatek z poważnym urazem głowy trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację ratującą życie.

Po tym groźnym zdarzeniu w mieście powróciła dyskusja na temat poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu i na kilku innych przejściach dla pieszych w Nowogardzie.

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Bohaterów Warszawy. W wyniku potrącenia na pasach nastolatek został poważnie ranny w głowę (ten sam samochód prawdopodobnie potrącił także

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 15-01-2020Image
Wioletta Stefańska, instruktor nauki jazdy, apeluje o to, by piesi nosili odblaski także w terenie zabudowanym. Dzięki temu po zmroku są dużo lepiej widoczni dla kierowców.
Image
– Brat czuje się już lepiej, ale czeka go jeszcze długa rehabilitacja – mówi Zuzanna Gałecka-Zdun, siostra poszkodowanego nastolatka.
Image
Podświetlone nazwy ulic w Nowogardzie. Mieszkańcy apelują, że przydałoby się doświetlenie przejść dla pieszych.
Image
Po zmroku pieszy jest bardzo słabo widoczny dla kierowcy.