07-02-2020 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Osłabiona Pogoń chce rewanżu

Inauguracja w Płocku

Inauguracja w Płocku
Trzeba mieć nadzieję, że Pogoń w rundzie wiosennej dostarczać nam będzie wiele powodów do zadowolenia. Fot. Ryszard PAKIESER

Zaledwie siedem tygodni trwała przerwa między rundą jesienną a wiosenną w piłkarskiej ekstraklasie. Pogoń przystąpi do rozgrywek ze znakomitej pozycji, z trzeciego miejsca z zaledwie trzypunktową stratą do lidera. Teoretycznie nastroje wśród kibiców powinny być doskonałe, wręcz budujące, jednak niekoniecznie tak się dzieje.

Pogoń w przerwie zimowej osłabiła się sprzedając za 4,2 mln euro Adama Buksę do amerykańskiej drużyny New England Revolution, o której nazwie przed podpisaniem kontraktu naszego byłego napastnika mało kto w ogóle słyszał. Pogoń swojej spektakularnej sprzedaży dokonała jeszcze podczas trwającego sezonu i być może z tego powodu przegrała swój ostatni mecz z jedną z najsłabszych drużyn w ekstraklasie Koroną Kielce i straciła szansę na pozycję lidera.

Szczecinianie nie pozyskali następcy Adama Buksy. O miejsce w ataku rywalizować będą doświadczeni i bardzo słabo prezentujący się w rundzie jesiennej: Michalis Manias, Soufian Benyamina i Adam Frączczak. W przerwie zimowej Pogoń pozyskała tylko jednego piłkarza - Pawła Cibickiego, co do którego formy nie możemy być absolutnie pewni, bo piłkarz praktycznie przez całą rundę jesienną nie grał z powodu słabej dyspozycji.

W przerwie zimowej z polskiej ekstraklasy do klubów zagranicznych wyjechało aż 15 dobrych piłkarzy, czołowych postaci w swoich klubach ekstraklasy. Polskie

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 07-02-2020