07-02-2020 eKurier | Kurier Plus
Rada nadzorcza nie czuje, że coś tu „pachnie”?

W SSM podwyżki czynszu i zlecenia dla „swoich”

W SSM podwyżki czynszu i zlecenia dla „swoich”
Tak wygląda „prawdziwa” uchwała Fot. Mirosław KWIATKOWSKI

Mirosław KWIATKOWSKI

Lokatorzy Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej otrzymali nowe wyższe stawki czynszu, które są związane m.in. z podwyżką cen za eksploatację dźwigów, które niebawem przejdą przegląd techniczny. Przegląd będzie kosztował przeszło 300 tys. zł albo znacznie więcej. Dokładnie ile, tego spółdzielnia nie chce podać do wiadomości lokatorów. Oni mają płacić i nie pytać. Nie tylko w tym przypadku, ale w wielu innych.

O tym, jak wiatę wartą siedem tysięcy zł Szczecińska Spółdzielnia Mieszkaniowa usiłowała sprzedać swoim lokatorom za 28 tys. zł, pisałem 3 stycznia br. Przypomnę, że wiceprezes spółdzielni Paweł Sawiński wystosował zapytanie do mieszkańców osiedla Przyjaźni czy wyrażają zgodę na postawienie przed ich blokami boksu na odpady gabarytowe, którego cena, razem z montażem, wyniosłaby 28 tys. zł. Budowa wiaty miała być pokryta z ich funduszu remontowego. Mieszkańcy się nie zgodzili, a ja dokonałem szybkiego wyliczenia kosztów tej inwestycji.

Kontener miał być od producenta z Opola. Kosztuje 6950 zł, dowóz przez producenta do Szczecina - 2 tys. zł, ale wysyłając swój transport wyjdzie znacznie taniej (500 zł). Montaż trzeba wykonać we własnym zakresie, na utwardzonym gruncie o pow. 8 mkw., co może dać dodatkowe tysiąc zł. Czyli razem ok. 10 tys. zł, a nie 28,

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 07-02-2020Image
Taką uchwałę SSM zamieścił na swoich stronach internetowych. Fot. Mirosław KWIATKOWSKI
Image
Siedziba SSM Fot. Mirosław KWIATKOWSKI