31-03-2020 eKurier | Szczecin/Region
Niemcy zapłacą Polakom, którzy zostaną u nich

Meklemburgia kusi dopłatami na noclegi

Meklemburgia kusi dopłatami na noclegi
Władze Meklemburgii zachęcają Polaków, żeby zamieszkali w czasie kryzysu w Niemczech. Oferują dopłaty w wysokości 65 euro dziennie. W tych warunkach opłaty za ewentualne noclegi nie powinny być problemem. 

Władze Meklemburgii-Pomorza Przedniego oferują pracownikom z Polski 65 euro dziennie tylko za to, że ci zdecydują się zostać po zachodniej stronie granicy. Dostaną też dopłatę w wysokości 20 euro za każdego członka rodziny, który zamieszka tutaj z nimi. Propozycja wiąże się z wprowadzeniem przez polskie władze obowiązku 14-dniowej kwarantanny dla pracowników przekraczających granicę, która de facto uniemożliwia dalszą pracę po niemieckiej stronie. Wielu mieszkańców przygranicznych miejscowości wraz z ogłoszeniem nowych ograniczeń związanych z przekraczaniem granicy stanęło przed dylematem: pozostać w Polsce czy poszukać mieszkania w Niemczech i dalej pracować.

- Spakowałam się i wyjechałam. Znajomi pomogli mi znaleźć apartament. Nie miałam wyboru. Nasz rząd robi niewiele, żeby pomóc ludziom. Tutaj wyciąga się do nas rękę. Dopłaty na wynajem pokoi to jedno, ale osoby prowadzące

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 31-03-2020