01-07-2020 eKurier | Kurier Plus
50 LAT TEMU

Lipiec 1970 r. w „Kurierze Szczecińskim”

Egzaminy wstępne na wyższe uczelnie

Chociaż w bieżącym roku z liceów nie wyszli absolwenci, którzy są potencjalnymi kandydatami na wyższe studia, to jednak uczelnie szczecińskie otrzymały trzykrotnie więcej zgłoszeń o przyjęcie, niż jest miejsc. Kandydatami są tegoroczni absolwenci techników oraz maturzyści, którzy nie dostali się na studia w latach ubiegłych.

Naukę na Politechnice Szczecińskiej chce podjąć 2 tys. osób; miejsc jest 515. Na Pomorską Akademię Medyczną zgłosiło się 635 kandydatów, a uczelnia ta może przyjąć 250 osób. Na 290 miejsc, którymi dysponuje Wyższa Szkoła Rolnicza podania złożyło 860 kandydatów. Do Wyższej Szkoły Nauczycielskiej pragnie dostać się 410 osób, podczas gdy uczelnia może przyjąć tylko 260 chętnych. Jedynie w tej uczelni jeden kierunek nauki nie jest obsadzony w pełni - mniej zgłoszeń niż miejsc przypadło tu na dział matematyczno-fizyczny.

Rekord zainteresowania bije Wydział Elektryczny Politechniki, gdzie przypada 7 kandydatów na jedno miejsce.

Posiedzenie Wojewódzkiej Komisji ds. Skarg i Wniosków

Wczoraj odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Komisji ds. Skarg i Wniosków przy KW PZPR poświęcone omówieniu doświadczeń zespołów powiatowych d/s skarg i wniosków przy komitetach powiatowych partii w Kamieniu Pomorskim oraz Stargardzie. Zebrani wysłuchali także

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 01-07-2020