22-04-2020 eKurier | Sport
ZAPASY i PIŁKA NOŻNA Pojechać do Tokio będzie łatwiej…

Sportowe rodzeństwo ze Stargardu

Sportowe rodzeństwo ze Stargardu
Katarzyna Mądrowska podczas wspólnych domowych treningów ze swoim bratem Krystianem. Fot. archiwum prywatne

Reprezentantka Polski w zapasach Katarzyna Mądrowska ze stargardzkiego klubu Feniks Pesta od kilku lat jest numerem jeden w Polsce w swojej kategorii wagowej. Odnosi też sukcesy międzynarodowe, jest w trakcie walki o uzyskanie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio.

W wyczynowym sporcie, ale innej dyscyplinie, odnalazł się jej brat Krystian Mądrowski, który choć zaczynał od zapasów, w ubiegłym roku zadebiutował w piłkarskiej II lidze w barwach Błękitnych Stargard w wygranym pojedynku z Olimpią Elbląg.

Sukcesy rodzeństwa nie dziwią, gdyż pochodzi ono z wybitnie usportowionej rodziny. Ojciec Adam Mądrowski był pływakiem, a sportsmenką była też matka Bożena Mądrowska, która trenowała strzelectwo oraz bieganie. Brat Krzysztof Mądrowski uprawiał zapasy (brązowy medal mistrzostw Polski LZS oraz brązowy medal akademickich mistrzostw Polski), a obecnie jest trenerem tej dyscypliny sportu.

Siostra Kinga Mądrowska, bardzo dobrze zapowiadająca się zapaśniczka, zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski młodziczek, lecz niestety kontuzja przerwała jej wyczynową karierę. Jedynie najstarsza siostra Karolina Mądrowska nie miała styczności ze sportowym wyczynem, ale ona wyróżniała się będąc prymusem w nauce.

Na podium w mistrzostwach Europy

Pierwszym trenerem Katarzyny Mądrowskiej, w jej poprzednim klubie Zielonych Stargard, był Andrzej Sztucki. Natomiast w obecnym klubie Feniksie Pesta cały czas szkoleniowcem jest Mariusz Kucharczyk. Za swoje największe sukcesy stargardzka zawodniczka uważa brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy wywalczony w Ruse w 2016 r. oraz brąz akademickich mistrzostw świata zdobyty w Brazylii przed dwoma laty.

- Każdy start jest dla mnie na swój sposób ważny, jednak te dwa medale o czymś świadczą - podkreśla Katarzyna Mądrowska, która była też medalistką mistrzostw Europy i świata w różnych grupach wiekowych: kadetek, juniorek i młodzieżowej, a od 2011 r. jest multimedalistką mistrzostw Polski.

- Moja 17-letnia zapaśnicza przygoda rozpoczęła się przez przypadek, bo wcześniej wzorem taty trenowałam pływanie, a tak się wtedy akurat

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 22-04-2020Image
Katarzyna Mądrowska wciąż wierzy w uzyskanie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio. Fot. FENIKS PESTA Stargard