22-04-2020 eKurier | Kurier Plus
SPOŁECZEŃSTWO Mniej egoizmu, więcej solidarności

Nie wystarczy bicie braw

Nie wystarczy bicie braw
Służba zdrowia była, jest i będzie jeszcze pewnie długo niedoinwestowaną sferą. Fot. Wiesław MILLER

To pracownicy związani z ochroną zdrowia - lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności, farmaceuci, salowe, pracownicy DPS-ów - są dziś na pierwszej linii frontu. Bez nich nie mamy szans na ujarzmienie pandemii. Liczymy na ich oddanie, poświęcenie. Oczekujemy, że kiedy również nas, naszych bliskich dopadnie niewidzialny wirus, zrobią wszystko, by uratować życie. Liczymy na nich, a co im oferujemy w zamian?

Najpopularniejszym zwrotem ostatnich tygodni stało się zawołanie „zostańcie w domu". Pracownicy ochrony zdrowia takiego komfortu nie mają. Nie mogą dokonać wyboru, choćby nie wiem jak troszczyli się o zdrowie swoje i swojej rodziny. Do pracy wzywa się nawet pielęgniarki, które samotnie wychowują małe dzieci; starszych wiekiem lekarzy, którzy ze względu na przewlekłe choroby są w grupie szczególnego ryzyka.

- Mąż pracuje w szpitalu na oddziale, który nie ma bezpośredniej styczności z zakażonymi. Mimo wszystko bardzo się boję. Każdego dnia przyjmowani są nowi pacjenci. Ludzie chorzy są szczególnie podatni za

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 22-04-2020