12-06-2020 eKurier | Szczecin/Region
Jaka będzie przyszłość Uniwersytetu Szczecińskiego?

Starcie kandydatów na rektora

Starcie kandydatów na rektora
Fot. Sylwia DUDEK

Alan SASINOWSKI

Prof. Waldemar Tarczyński uważa, że system oceny pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego powinien być zróżnicowany ze względu na uprawiane przez nich dyscypliny naukowe, z kolei prof. Waldemar Gos opowiada się za jednolitym ocenianiem. To jedna z kwestii, w której różnią się kandydaci na rektora największej uczelni w naszym regionie. O swoich wizjach US debatowali w Sali Senatu.

Prof. Tarczyński już był rektorem US - w latach 2005-2012. W tej kampanii wspierają go m.in.: prof. Andrzej Skrendo (kandydat na prorektora ds. nauki), prof. Kinga Flaga-Gieruszyńska (kandydatka na prorektora ds. organizacji), prof. Jacek Batóg (kandydat na prorektora ds. finansów) praz prof. Renata Podgórzańska (kandydatka na prorektora ds. kształcenia)

- Program, który państwu złożyłem wraz z zespołem, nazywa się „Porozumienie na rzecz przyszłości Uniwersytetu Szczecińskiego". Nie przez przypadek. Nasz zespół jest wynikiem porozumienia i do porozumienia namawia - mówił W. Tarczyński. - Opracowaliśmy osobny program długofalowego rozwoju Uniwersytetu

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 12-06-2020