12-06-2020 eKurier | Kurier Plus
„Fotografia zaprowadziła mnie w niezwykłe miejsca”

Polowanie na kadr

Polowanie na kadr
Fot. Anna NIEMIEC

Z Anną Niemiec, szczecińską fotografik, rozmawia Katarzyna Lipska-Sokołowska

- Przeglądając Pani profile w mediach społecznościowych widać wyraźnie, że w kręgu Pani fotograficznych zainteresowań jest przede wszystkim Szczecin. Miasto Panią inspiruje?

- Rzeczywiście, głównym tematem moich zdjęć jest miasto, z przyjemnością je fotografuję. Lubię Szczecin - tak zresztą nazwałam mój profil na Facebooku, ale to nie jest tak, że moja pasja wzięła się z przywiązania do miasta. Fotografię miałam w duszy od zawsze, potem dopiero zaczęłam szukać kadrów Odkąd pamiętam zachwycałam się zdjęciami, z podziwem oglądałam prace profesjonalistów. Przyroda była impulsem, a potem już tylko rósł apetyt na więcej. Przez rok od pierwszych zdjęć, by choć trochę zbliżyć się do tych, których fotografie mnie zachwyciły, przeczytałam wiele książek na ten temat i oswajałam słabość techniczną. Brakowało mi merytorycznego wsparcia i kogoś, kto poprowadziłby mnie po magicznym świecie fotografii. Dziś jednak cieszę się, że przeszłam tę drogę sama, nie ulegając niczyim wpływom. Na tej drodze spotkałam świetnych ludzi, fotografia zaprowadziła mnie mnie w niezwykłe miejsca.

- Kiedy zdecydowała się Pani pokazać swoje

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 12-06-2020Image
10 lat temu, kiedy odprowadzała córkę do szkoły, miała wiele wolnego czasu. Brała psa i chodziła na spacery wokół Jeziora Głębokiego. Była jesień. Zachwyciła ją przyroda: kolorowe liście rzadko poprzetykane na coraz bardziej suchych gałęziach, kaczki pluskające się w wodzie, słońce odbijające się w jeziorze. Z dna szuflady wyciągnęła stary kompaktowy aparat i zmieniające się pory roku zaczęła uwieczniać na zdjęciach. Dziś, po dekadzie od pierwszych amatorskich kadrów, Anna Niemiec jest laureatką II miejsca w prestiżowym międzynarodowym konkursie HIPA w kategorii Black & White za zdjęcie szczecińskich platanów z Jasnych Błoni. Fot. Anna NIEMIEC
Image
Fot. Anna NIEMIEC