01-07-2020 eKurier | Szczecin/Region
Sesja Rady Miasta Szczecin

Prezydent z wotum i absolutorium

Prezydent z wotum i absolutorium
– Raport pokazuje, jaki Szczecin był w 2019 roku. Są plusy, ale i minusy – mówił wczoraj Prezydent Piotr Krzystek. Fot. Dariusz GORAJSKI

Prawie trzy godziny zajęła radnym dyskusja na temat „Raportu o stanie Szczecina w 2019 roku" przygotowanego przez miejskie służby. Zgodnie z przewidywaniami ostro skrytykował go klub PiS. Argumenty prezydenta Szczecina przekonały jednak pozostałych radnych, którzy udzielili mu wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu miasta za 2019 rok.

Sesja rozpoczęła się od przedstawienia przez prezydenta najnowszych wiadomości dotyczących sytuacji Szczecina w czasie pandemii.

- Zarażonych wirusem jest 15 osób. Sześć jest hospitalizowanych, dziewięć przebywa w izolacji domowej. Kwarantannę domową przechodzi 19 osób. W tym roku zaplanowaliśmy na usuwanie skutków pandemii 17 mln złotych. Wykonanie jest na poziomie 14 milionów. W tym 10 mln złotych zostało przeznaczone na fundusz pożyczkowy dla lokalnych przedsiębiorców - informował Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Aktualnie (dane z 29 czerwca br.) w Szczecinie odnotowano 6108 osób bezrobotnych. Stopa bezrobocia wynosi 3,2 proc. Od lutego tego roku wzrosła o 0,6 proc.

- Myślę, że ta sytuacja się pogłębi. Ale staramy się, aby liczba bezrobotnych

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 01-07-2020