16-07-2020 eKurier | Kurier Plus
Przygotowania do budowy na etapie koncepcji

Czekanie na obwodnicę Wołczkowa

Czekanie na obwodnicę Wołczkowa
Czerwoną linią zaznaczono proponowany przebieg nowego połączenia gminy Dobra ze Szczecinem.

Czy życie między Szczecinem a Dobrą stanie się wygodniejsze? Na razie trasy między gminami się korkują. Panaceum na tę sytuację ma być nowa droga, którą nazwano obwodnicą Wołczkowa. Przyszła trasa jest w fazie koncepcji i starań o grunty.

Najkrótsza trasa z Dobrej do Szczecina prowadzi przez Wołczkowo, gdzie rozdwaja się w dwóch kierunkach – przez Głębokie oraz przez Bezrzecze. Oba połączenia w godzinach szczytu są zakorkowane, a ciąg ulic Koralowa – Modra w Bezrzeczu jest non stop w ciągu dnia pełen samochodów.

Tymczasowo korki potęgują się jeszcze bardziej w związku z dwoma dużymi inwestycjami komunikacyjnymi Szczecina – przebudową skrzyżowania na Głębokiem, gdzie powstaje węzeł przesiadkowy oraz podobnym przedsięwzięciem w rejonie ulicy Szafera, gdzie budują pętlę tramwajową oraz rondo.

Ruch samochodowy będzie się tylko nasilał, gdyż gmina Dobra od lat jest nie tylko sypialnią Szczecina, ale i prężnie rozwijającym się rejonem nie tylko w Zachodniopomorskiem ale i w kraju.

Według Głównego Urzędu Statystycznego w 1995 roku gminę zamieszkiwało 5,9 tys. osób. Pięć lat później było to już 8,6 tysiąca. W 2017 r. liczyła ona 22,5 tysiąca mieszkańców. Szczecinianie

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 16-07-2020Image
Przyszła obwodnica będzie jednojezdniową dwupasmową trasą. Fot. Dariusz GORAJSKI