27-07-2020 eKurier | Szczecin/Region
Prewencja rentowa odmrożona

ZUS uzdrawia rehabilitacją

ZUS uzdrawia rehabilitacją
W naszym województwie można wyjechać m.in. do Połczyna-Zdroju. Fot. Dariusz GORAJSKI

Dwa miesiące po uruchomieniu sanatoriów z Narodowego Funduszu Zdrowia do uzdrowisk będą mogli ruszyć także ci, którzy mają skierowania w ramach prewencji rentowej ZUS. Sanatoria przyjmujące na rehabilitację leczniczą pracujących zagrożonych trwałą niezdolnością do pracy zamknięto z powodu pandemii koronawirusa na równi z ośrodkami NFZ, czyli 14 marca. Na stronie Rządowego Centrum Legislacji 24 lipca pojawiło się Rozporządzenie Rady Ministrów, które odmraża uzdrowiska dla kuracjuszy z ZUS z dniem 4 sierpnia.

- W Zachodniopomorskiem na możliwość wyjazdu do znanych miejscowości uzdrowiskowych w celu podreperowania zdrowia czeka 1109 osób, natomiast w kolejce do rehabilitacji przeprowadzanej ambulatoryjnie, czyli w miejscu zamieszkania 310 osób - informuje Karol Jagielski, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Przed państwowym ubezpieczycielem duże przedsięwzięcie logistyczne: w całym kraju ze skierowaniami - tymi niezrealizowanymi i nowymi - na walizkach czeka prawie 20 tysięcy kuracjuszy. Warto dodać, iż rocznie z takiej formy

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 27-07-2020