25-08-2020 eKurier | Szczecin/Region
Radny pyta o zmiany w SPP

Konsultacje przez internet

Konsultacje przez internet
Wśród konsultowanych spraw jest też poszerzenie strefy w Szczecinie o nowe ulice, m.in.: Pocztową (na zdjęciu), ks. Narutowicza, Bogusława X. Fot. Mirosław WINCONEK

Czy miasto wybrało właściwą formułę-internetową, przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących planowanych zmian w szczecińskiej Strefie Płatnego Parkowania? Nie wszystkim ta forma przypadła do gustu.

Od 14 lipca do 13 sierpnia tego roku trwały konsultacje społeczne dotyczące zwiększenia liczby miejsc parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania. Zdaniem miasta taki krok miałby rozwiązać problem przepełnionych parkingów, zwłaszcza w godzinach szczytu. Projekt zakłada także podwyżkę cen w SPP. Przeciwko tym zmianom protestują m.in. radni miejscy PiS.

- Podwyżki powinny rozpocząć się od konsultacji społecznych, ludzie powinni się w tej sprawie wypowiedzieć. Tymczasem odbyło się jedno spotkanie on-line. Do konsultacji nie zostały zaproszone rady osiedli, w których mieści się SPP - informował Dariusz Matecki, radny PiS, na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się na początku sierpnia.

W tej samej sprawie

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 25-08-2020