13-11-2020 eKurier | Szczecin/Region
Zapach czekolady był kropką nad i

„Szczecin mnie zaskoczył”

„Szczecin mnie zaskoczył”
Łasztownia to totalnie mój klimat, uwielbiam miejsca nieco alternatywne, które dostają drugie życie, mogą opowiedzieć swoje historie kolejnym pokoleniom – mówi Arleta. Fot. Arleta Adamska, zamieszkali.pl

Karolina NAWROCKA

„Stolica czekolady, muzyki, murali, dźwigów, wysp i buków” – tak według Arlety Adamskiej, autorki bloga zamieszkali.pl, prezentuje się Szczecin. W ramach Turystycznych Mistrzostw Blogerów odwiedziła Pomorze Zachodnie oraz gród Gryfa, który jej zdaniem „zaskakuje na każdym kroku, wyciągając kolejne asy z rękawa”.

Arleta Adamska na co dzień pracuje „w internecie”. Przez ostatnie lata wspólnie z mężem prowadziła studio interaktywne. Dzisiaj skupiają się na własnych, indywidualnych projektach, pracując zdalnie. Jednym z owych projektów jest witryna zamieszkali.pl. To najpopularniejszy blog o Teneryfie, który znalazł się w TOP50 polskiej blogosfery podróżniczej w 2019 roku.

– Mówiąc w skrócie, tworzę treści na bloga, zajmuję się jego kwestiami technicznymi oraz pozycjonowaniem. Wydaję również autorskie e-booki podróżnicze. Obecnie pracuję nad kursem dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z blogowaniem – wyjaśnia Arleta.

Blog zamieszkali.pl powstał w 2015 roku i niedługo będzie obchodzić swoje piąte urodziny. – Jednak zawodowo zajęłam się nim niecałe dwa lata temu – podkreśla Arleta. – Jego nazwa nawiązuje do wizji podróżowania i zamieszkiwania w różnych miejscach. Taki plan mieliśmy z mężem na pierwsze lata wspólnego życia. Chcieliśmy relacjonować podróże dla samych siebie, dla rodziny, znajomych i osób, które chciałyby się inspirować i z tego korzystać. Pomysł na bloga pojawił się przed wyjazdem na Teneryfę, ale zaznaczam, że nie był to mój pierwszy blog. Prowadziłam wcześniej dwa, ale o innej tematyce niż podróżnicza.

Jak sama podkreśla, jest typowym wzrokowcem – tekst oraz obrazy to jej ulubione formy przekazywania informacji.

– Założyłam zamieszkali.pl z myślą o stworzeniu internetowego przewodnika po

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 13-11-2020Image
Autorkę zamieszkali.pl zaskoczyła „nienachalność" Szczecina. Fot. Arleta Adamska, zamieszkali.pl
Image
Arleta opracowała dwa tematy dotyczące Pomorza Zachodniego – uwielbiany przez nią Szlak Latarni Morskich oraz miejski przewodnik po Szczecinie. Fot. Arleta Adamska, zamieszkali.pl