20-11-2020 eKurier | Kurier Plus
Kiedy trzeba zawołać fachowca

Brakuje złotych rączek

Brakuje złotych rączek
Fot. Mirosław WINCONEK

Mirosław KWIATKOWSKI

 

„Przez cały kraj, idziemy dwaj,

czy słońce czy śnieżek czy słota!

Niezbędna jest, czy chce ktoś, czy nie,

w pionie usług fachowa robota.

Czy to sens ma kląć, że ten świat

z kiepskiego zrobiony surowca?

Bo dobry Bóg już zrobił, co mógł,

teraz trzeba zawołać fachowca!”.

 

Tak śpiewali kilkadziesiąt lat temu w pamiętnym programie satyrycznym „Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy” Programu III Polskiego Radia Jonasz Kofta i Stefan Friedmann.

Lata minęły, a zapotrzebowanie na fachowców nie zmalało, a nawet chyba wzrosło. Znalezienie dziś „złotej rączki” nie jest łatwe. Liczba osób świadczących usługi nie zawsze przechodzi w jakość, ale powoli mijają już czasy fachowców, którzy brali zaliczkę na malowanie mieszkania, zostawiali wiadro oraz pędzel i szukali następnej fuchy. Dziś prawdziwy fachowiec w branży budowlano-remontowej się ceni i niekiedy nawet się nie reklamuje, gdyż dla niego najlepszą reklamą są rekomendacje, jakich udzielają mu znajomi między sobą. Takich fachowców (nawet zespoły dwu, trzyoosbowe) jest naprawdę w każdym mieście sporo. W Szczecinie także, tylko ciężko ich znaleźć. Zostawiam jednak grube remonty, a skupię się na usługach drobnych, czyli szybkich naprawach wymuszonych nieprzewidzianymi zdarzeniami.

W internecie czy w gazecie?

Nagła awaria w domu i już jest potrzeba wezwania fachowca. Najszybciej można go znaleźć w internecie, ale tu niekiedy się zawiedziemy. Ofert jest sporo, jednak wiele z nich nieaktualnych, a fachowcy często zawaleni są pracą i odsyłają nas na odległe terminy. Okazuje się, że najszybciej fachowca można znaleźć na papierowych stronach „Kuriera”. Tam jest wiele ogłoszeń „złotych rączek”, które są aktualne. Sam z tych ofert korzystałem i raczej się nie zawiodłem.

Tapicera znajdź mi, luby…

Niedawno szukałem tapicera do drobnej wymiany gąbki w siedzisku krzesła. W internecie ofert sporo, ale odradzam dzwonić do tych od samochodów. Oni „drobnicą” się nie zajmują. Nie ten kaliber. W oczy rzuca się

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 20-11-2020Image
Człowiek szuka pracy, praca szuka człowieka, ale o fachowca czasami trudno. Fot.Dariusz GORAJSKI
Image
Fot. Artur BAKAJ