26-01-2021 eKurier | Szczecin/Region
Ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19

Wielu seniorom trudno dotrzeć do Netto Areny

Wielu seniorom trudno dotrzeć do Netto Areny
Ci seniorzy, którym się udało znaleźć w grupie zaszczepionych, czują ulgę. Fot. Ryszard PAKIESER

- Jestem szczęśliwa, że to już - przyznaje jedna z pierwszych zaszczepionych seniorek w Szczecinie. - Że mam to za sobą, rejestrację i pierwsze szczepienie. Bo było z tym trochę emocji. Co teraz czuję? Powiem panu, ulgę.

Długo na ten dzień czekaliśmy, prawie rok. W poniedziałek w całej Polsce rozpoczął się program szczepień przeciwko COVID-19. Po uruchomieniu (27 grudnia 2020 r.)

wstępnego, tzw. zerowego etapu szczepień przeznaczonego dla pracowników ochrony zdrowia przyszedł czas na szczepienia populacyjne. W pierwszej grupie osób zakwalifikowanych do szczepień są m.in.: seniorzy, nauczyciele, pracownicy służb mundurowych i prokuratorzy - w tej kolejności.

Dla większego porządku wcześniej, bo już 16 stycznia, została zorganizowana rejestracja osób starszych (i na razie tylko ich). Dlatego wczoraj do punktów szczepień zgłosili się wyłącznie pacjenci po siedemdziesiątce. W hali Netto Arena, gdzie zorganizowano największy szczeciński punkt szczepień, jako pierwsza zaszczepiła się pani Salomea (81 lat). Szczepienie poszło sprawnie. Po podaniu zastrzyku kobieta czuła się dobrze.

Pierwszy dzień szczepień w hali Netto Arena przebiegł bez zakłóceń - pierwszy pacjent pojawił się o godz. 7. Jednak część seniorów skarżyła się na trudności z dotarciem do punktu szczepień, szczególnie od strony osiedla.

- Moja mama poszła na szczepienie z 90-letnią babcią. Długo krążyły, szukając wejścia. Nigdzie nie było informacji, jak dojść. Wszędzie natomiast napotykały na karteczki z napisami typu: MOSiR nie udziela informacji o szczepieniach albo: Orthosport nie wykonuje szczepień. Ktoś najwyraźniej zapomniał, że

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 26-01-2021Image
Fot. Ryszard PAKIESER
Image
Pacjenci chwalą organizację szczepień w Netto Arenie jak i pomoc wolontariuszy opiekunów. Fot. Ryszard PAKIESER