26-01-2021 eKurier | Szczecin/Region
Na komisji o dramacie przedsiębiorców

Zapomniany region

Zapomniany region
Artur Nycz, przewodniczący komisji, zapowiedział, że wypracowane na komisji stanowisko zostanie przedyskutowane na najbliższej sesji sejmiku, a następnie przekazane premierowi RP. Samorządowcy z nadmorskich gmin przedstawiali podczas posiedzenia sytuację finansową gmin. Jest coraz gorzej… Fot. archiwum

Sytuacja gospodarcza nadmorskich gmin stała się dramatyczna. Prezydenci i burmistrzowie uczestniczący w posiedzeniu Komisji Gospodarki, Infrastruktury i Ochrony Środowiska Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego mówili o potrzebie szybkiego odmrażania gospodarki i narzekali na kompletny brak zrozumienia sytuacji w swoich miastach i miasteczkach przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

Artur Nycz, przewodniczący komisji, zapowiedział, że wypracowane na komisji stanowisko zostanie przedyskutowane na najbliższej sesji sejmiku, a następnie przekazane premierowi RP. Samorządowcy z nadmorskich gmin przedstawiali podczas posiedzenia sytuację finansową gmin. Krótko rzecz ujmując: jest coraz gorzej.

Gminy uzdrowiskowe tracą miliony złotych z powodu braku wpływów z tytułu opłaty uzdrowiskowej, opłat targowych czy poprzez zwolnienia przedsiębiorców z poszczególnych danin.

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 26-01-2021