04-02-2021 eKurier | Szczecin/Region
Związek Nauczycielstwa Polskiego protestuje

Nauczyciele nie chcą szczepionki AstraZeneca

Nauczyciele nie chcą szczepionki AstraZeneca
Teresa Mądry, prezes oddziału ZNP w Szczecinie, podkreśla, że w szkołach mimo iż stacjonarnie uczą się tylko dzieci z klas I-III, wciąż jest duże zagęszczenie, trudno właściwie wietrzyć sale, a maseczki, przyłbice i jednorazowe rękawiczki w niektórych placówkach leżą w magazynach, zamiast zostać rozdysponowane wśród nauczycieli i personelu. Fot. Dariusz GORAJSKI

Domagamy się szczepionek o najwyższej skuteczności dla nauczycieli i pracowników oświaty! - apeluje Związek Nauczycielstwa Polskiego na wieść o tym, że już w przyszłym tygodniu pedagodzy mogliby zaszczepić się produktem AstraZeneca, o czym poinformował na wtorkowej konferencji prasowej szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.

Szczepionka AstraZeneca jest skuteczna w ok. 60 procentach - przyznał min. Dworczyk. Produkt zostanie podany tylko osobom do 60. roku życia. Stąd niepokój wśród nauczycieli. Średnia wieku pedagogów w Polsce jest coraz wyższa, mamy bardzo liczną grupę nauczycieli i nauczycielek w wieku okołoemerytalnym i emerytalnym - stwierdza ZNP. I chce szczepionek Pfizer/BioNTech i szczepionek Moderny, które są skuteczne w 94-95 proc.

- Niepokój

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 04-02-2021