08-02-2021 eKurier | Szczecin/Region
Kolejny etap luzowania obostrzeń

Kina, teatry, hotele – nareszcie otwarte

Kina, teatry, hotele – nareszcie otwarte
Fot. Artur BAKAJ

Hotele, kina i teatry - tak. Restauracje i siłownie - nie. Rząd częściowo luzuje gospodarkę, znosząc powoli obostrzenia z niektórych branż. Zapowiadane zmiany wejdą w życie w najbliższy piątek.

To, co nas czeka pod koniec tego tygodnia, to mały „kroczek ku normalności". Zdaniem rządu, możemy sobie na niego pozwolić dzięki wciąż jeszcze kruchej, ale zauważalnej stabilizacji zachorowań na COVID-19 i liczby osób z tego powodu hospitalizowanych (cały czas źle wygląda sytuacja pod względem zgonów, przypomnijmy, w piątek zmarło 368 osób zakażonych koronawirusem!). Premier Mateusz Morawiecki,na konferencji prasowej zapowiedział więc warunkowe, jedynie na okres dwóch tygodni, częściowe zniesienie obostrzeń związanych z pandemią.

Tak więc już w piątek otwarte zostaną kina, teatry, opery, filharmonie i hotele. We wszystkich tych wypadkach otwarcie jest połowiczne, tzn., że wszystkie placówki kultury mogą udostępniać widzom jedynie 50 proc. miejsc. Podobnie z hotelami i miejscami noclegowymi. One również mogą wynająć tylko 50 proc. dostępnych pokojów.

- Z jednym zastrzeżeniem - podkreślił obecny na

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 08-02-2021Image
Już w piątek otwarte zostaną kina, teatry, opery, filharmonie i hotele. We wszystkich tych wypadkach otwarcie jest połowiczne, tzn., że wszystkie placówki kultury mogą udostępniać widzom jedynie 50 proc. miejsc. Podobnie z hotelami i miejscami noclegowymi. One również mogą wynająć tylko 50 proc. dostępnych pokojów. Czy w Kołobrzegu (na zdjęciu) w końcu pojawią się turyści? Fot. Artur BAKAJ
Image
Fot. Artur BAKAJ
Image
Fot. Artur BAKAJ
Image
Fot. Artur BAKAJ
Image
Fot. Artur BAKAJ