08-02-2021 eKurier | Szczecin/Region
Od dziś ruszają zapisy

Testy, szczepienia i nauczycielskie emocje

Testy, szczepienia i nauczycielskie emocje
Od dziś (8 lutego) nauczyciele pracujący w szkołach mogą zapisywać się na szczepienia preparatem AstraZeneca. Fot. Dariusz GORAJSKI

Od dziś (8 lutego) nauczyciele pracujący w szkołach mogą zapisywać się na szczepienia preparatem AstraZeneca. Procedura ma być prosta: chęć przyjęcia szczepionki pedagodzy zgłaszają swoim dyrektorom, a ci - poprzez System Informacji Oświatowej - ich „rejestrują". Następnie nauczyciele otrzymają komunikat od dyrektora, kiedy i gdzie mają się zgłosić do szczepienia. Z jednym zastrzeżeniem - AstraZeneca to szczepionka dla nauczycieli do 60. roku życia, starsi muszą więc czekać. Pierwsi nauczyciele powinni zostać zaszczepieni już w piątek 12 lutego.

W tej turze preparat mogą przyjąć także nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz opiekunowie dzieci w żłobkach, pedagodzy ze szkół specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu oraz pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych. Niestety, w tej grupie zabrakło pracowników pomocniczych: obsługi kuchni, woźnych, sprzątaczek, którzy w ocenie Związku Nauczycielstwa Polskiego mają nie mniejszy kontakt z dziećmi niż nauczyciele.

- Wnioskujemy o jak najszybszą korektę planu szczepień nauczycieli

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 08-02-2021