10-02-2021 eKurier | Szczecin/Region
Nie wszystkie instytucje kultury się otworzą

Gdzie nie pójdziemy po odmrożeniu?

Gdzie nie pójdziemy po odmrożeniu?
W tym tygodniu jeszcze nie będzie się można wybrać do „Pioniera 1907”. Prawdopodobnie seanse w tym kinie ruszą około 19 lutego. Fot. Ryszard PAKIESER

Nie wszystkie szczecińskie instytucje kultury zdecydowały się na to, by - zgodnie z nowymi wytycznymi rządu - otworzyć się 12 lutego. Przypomnijmy, że tą datą, jako możliwą do uruchomienia na nowo działalności teatrów, filharmonii i kin, zostali zaskoczeni szefowie tych placówek, jak też widzowie. Wcześniejsze rozporządzenie „zamknęło" bowiem te instytucje do 14 lutego.

W środowisku ludzi kultury dość sceptycznie przyjęto informację, iż kina, teatry i filharmonie zostają otwarte „na próbę i warunkowo na dwa tygodnie". Istnieje bowiem obawa, że 26 lutego będzie ostatnim dniem pracy tych instytucji przed kolejnym „zamrożeniem". Gdzie zatem nie wybierzemy się jeszcze w nadchodzący weekend w Szczecinie?

Orkiestra Baltic Neopolis Orchestra nie zaprosi widzów do sali koncertowej na walentynkowy występ, ale będzie to wydarzenie online.

- Na razie zostajemy przy koncertach w sieci. Zastrzeżenie, jakie usłyszeliśmy, że instytucje zostają otwarte na próbę, nie zachęca do organizacji występów z publicznością. Boimy się sytuacji, że na przykład na kilka dni przed koncertem rząd ogłosi ponowne zamknięcie - mówi Emilia Goch-Salvador, szefowa orkiestry. - Na początek marca mamy zaplanowany koncert

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 10-02-2021