23-02-2021 eKurier | Sport
LEKKA ATLETYKA Sprawdzian przed halowymi ME

Złoto Liska i Dobka, minima Rozmysa

Michał Rozmys od kilku sezonów depcze po piętach Marcinowi Lewandowskiemu. Fot. Ryszard PAKIESER

Niezwykle udane były dla zachodniopomorskich lekkoatletów halowe mistrzostwa Polski. Sensacyjnym zwycięzcą biegu na 800 metrów został Patryk Dobek (MKL Szczecin). Konkurs tyczkarzy wygrał Piotr Lisek, a pierwszy na mecie 3000 metrów zameldował się Michał Rozmys uzyskując minimum na halowe mistrzostwa Europy.

Patryk Dobek specjalizował się dotychczas w biegu na 400 m przez płotki. W sezonie zimowym zdecydował się na starty na 800 m i od razu z sukcesami. Już przed tygodniem wywalczył minimum na halowe mistrzostwa Europy, a w niedzielę zdobył złoty medal mistrzostw Polski. Na ostatniej prostej Patryk Dobek dogonił