23-02-2021 eKurier | Sport
SIATKÓWKA Turniej finałowy z jednym przegranym setem

Puchar Polski po raz kolejny dla Chemika

Jovana Brakocević w dwóch meczach turnieju finałowego Pucharu Polski zdobyła 37 punktów. Fot. Piotr SUMARA/TAURON Liga

Siatkarki Chemika po raz trzeci z rzędu i dziewiąty w historii zdobyły Puchar Polski. W decydującym meczu turnieju finałowego w Nysie policzanki pokonały Budowlanych Łódź. W nagrodę klub z Polic otrzymał czek na 100 tysięcy złotych.

Chemik jest niekwestionowanym liderem wśród drużyn, które wywalczyły Puchar Polski. W ostatnich ośmiu edycjach triumfował sześć razy, a w całej historii rozgrywek dziewięciokrotnie. Drugi w klasyfikacji BKS Bielsko ma w dorobku tylko siedem Pucharów Polski.

Turniej finałowy w Nysie był dla Chemika kolejnym udanym występem. Drużyna Ferhata Akbasa rozegrała tam dwa mecze z łódzkimi drużynami. W sobotnim półfinale pokonała prowadzony przez Michała Maska ŁKS 3:0, a w niedzielnym finale Budowlanych 3:1. Ten ostatni mecz był