17-03-2021 eKurier | Kurier Plus
50 LAT TEMU

Marzec 1971 r. w „Kurierze Szczecińskim”

Strażacy bez wody

Wczoraj w południe wybuchł pożar w budynku mieszkalnym przy al. Buczka 7 (narożnik ul. Mazurskiej) naprzeciw stacji CPN. Straż pożarna powiadomiona została o godz. 11.40 jednocześnie przez kilka osób, które ujrzały dym wydobywający się z poddasza budynku. Parę minut później cały dach budynku od strony ul. Mazurskiej stał już w ogniu. Wyschnięte konstrukcje dachowe paliły się w błyskawicznym tempie.

Do pożaru udało się 13 sekcji strażackich z Miejskiej Zawodowej Straży Pożarnej oraz z zawodowych straży pożarnych Zarządu Portu Szczecin, Stoczni Szczecińskiej i „Wiskordu". Dwa specjalne wozy do gaszenia ognia przy użyciu środków chemicznych czekały w pogotowiu na wypadek, gdyby pożar zagroził znajdującej się tuż obok stacji CPN.

Do gaszenia ognia na szczycie wysokiego, czteropiętrowego budynku użyto trzech drabin strażackich. Niestety, stanowczo zbyt długo trzeba było czekać, aż z węży strażackich tryśnie woda. Strażacy tłumaczyli ten fakt zbyt słabym ciśnieniem w sieci ulicznej. Właśnie wskutek zwłoki w gaszeniu, ogień rozprzestrzenił się również na dalszą część

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 17-03-2021