17-03-2021 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA IV liga na niskim poziomie

Ronaldo ze Szczecinka

Ronaldo ze Szczecinka
Michał Barański marzy o III lidze w Szczecinku. Fot. MKP Szczecinek

Rozmowa z Michałem Barańskim, piłkarzem MKP Szczecinek

Piłkarze zachodniopomorskiego MKP Szczecinek po 23 kolejkach zajmują 5. miejsce w piłkarskiej IV lidze, a o realiach tej klasy rozgrywkowej postanowiliśmy porozmawiać z jednym ze szczecineckich piłkarzy Michałem Barańskim.

- Na początek chcielibyśmy zapytać, jak ocenia pan poziom IV ligi. Czy wzrasta, czy maleje. Jak bardzo IV liga różni się od Klasy Okręgowej?

- Uważam, że obecnie, po sezonie gdzie nie było spadków, a tylko awanse, poziom IV ligi jest bardzo niski i na ten moment IV liga nieznacznie różni się od okręgówki. Są to tylko pojedyncze zespoły, które mają jakość, takie jak na przykład Kluczevia Stargard, Vineta Wolin czy Ina Goleniów. Reszta to drużyny z mniejszych miejscowości, gdzie z całym szacunkiem, ale ani poziom, ani infrastruktura nie są najwyższej jakości. W przyszłym sezonie sytuacja prawdopodobnie się trochę zmieni na skutek spadku jakiegoś zespołu lub drużyn z naszej III ligi.

- Na jakiej pozycji gra pan w drużynie i czy jest ona odpowiednia dla pana?

- Prawdę mówiąc, to dopiero w połowie minionej rundy zacząłem grać wyżej, aż w końcu wylądowałem na swojej naturalnej pozycji, czyli na tak zwanej 10. Lubię mieć często piłkę przy nodze, rozgrywać i obsługiwać kolegów ciekawymi zagraniami. Wcześniej natomiast, z racji problemów kadrowych, byłem zmuszony grać na prawej obronie, aczkolwiek była to fajna lekcja, z której dużo się nauczyłem.

- Jesteście na mocnym 5. miejscu w lidze. Jaki cel na ten sezon stawia sobie wasz zespół?

- Myślę, że miejsce mogłoby być znacznie wyższe, gdyby nie niewytłumaczalne straty punktów, jak np. u siebie z Orłem Wałcz 1:2 czy z Olimpem Gościno 0:2. Nie mamy konkretnego celu długoterminowego, bo wiadomo jak to później w życiu

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 17-03-2021