17-03-2021 eKurier | Kurier Plus
MUZYKA Jazzowe brzmienia

Inspektor Jass odkrywa talenty

Inspektor Jass odkrywa talenty
Tomasz w jazzowym uniesieniu Fot. archiwum

Utalentowany saksofonista, nauczyciel muzyki, kompozytor, aranżer, animator ruchu jazzowego w Szczecinie, twórca popularnego cyklu spotkań z jazzem pt. „Inspektor Jass na tropie". Tomasz Licak - szczecinianin - muzyk, który swoją edukację muzyczną rozpoczął w Szczecinie. Poprzez Akademię Muzyczną w duńskim Odense dojrzał jako jazzman. Po dziesięciu latach nieobecności powrócił i to z przytupem! Nagrywa płyty, podejmuje współpracę z muzykami ze środowiska szczecińskiego i ogólnopolskiego. Dostrzegany w krajowych rankingach muzycznych, wykładowca akademicki, twórca koncertów oraz akcji edukacyjnych dla młodych jazzmanów.

Przy pierwszym spotkaniu Tomasz może sprawiać wrażenie człowieka niebywale spokojnego, wyważonego, któremu nie w głowie żarty muzyczne, a utożsamianie go z jazzem to pomyłka.

Jeżeli jednak poznamy bliżej Tomka, okazuje się być urodzonym showmanem, znakomitym gawędziarzem, artystą niestroniącym od żartów muzycznych, potrafiącym poprzez strój i wygląd zmienić się, nie tracąc przy tym nic z solidnego, bardzo dobrego muzyka jazzowego. Jego zaletą jest też to, że potrafi wraz z innymi kolegami po fachu stworzyć muzykę improwizowaną, podszytą solidnym jazzowym rzemiosłem. Kariera Tomka rozpoczęła się w szczecińskich big-bandach działających niegdyś

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 17-03-2021