17-03-2021 eKurier | Szczecin/Region
Urzędy się dogadały

Szlak dla rowerzystów

Szlak dla rowerzystów
Większość nadmorskich gmin wybudowała już u siebie odcinki drogi rowerowej w ramach szlaku R-10. Urzędnicy w Świnoujściu od kilku lat próbują zmienić miejscowy plan zagospodarowania w rejonie lasów i pasa nadmorskiego pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami.

Jest porozumienie pomiędzy Miastem Świnoujście a Urzędem Morskim w Szczecinie w sprawie przebiegu i rodzaju nawierzchni nowej drogi rowerowej do Międzyzdrojów. Trasa będzie częścią międzynarodowego szlaku rowerowego R-10. Teraz kurort musi jeszcze uzyskać pozwolenia od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Większość nadmorskich gmin wybudowała już u siebie odcinki drogi rowerowej w ramach szlaku R-10. Urzędnicy w Świnoujściu od kilku lat próbują zmienić miejscowy plan zagospodarowania w rejonie lasów i pasa nadmorskiego pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami.

Jak poinformował Jarosław Jaz, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia, kilka dni temu odbyło się kolejne spotkanie w miejscu potencjalnego przebiegu drogi rowerowej na styku Świnoujście - Międzyzdroje.

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 17-03-2021