18-03-2021 eKurier | Szczecin/Region
Festiwal Frankofonii już wkrótce

Filmy, koncerty, bajki – w internecie

Filmy, koncerty, bajki – w internecie
Sandra Niecko uczy języka francuskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. Fot. archiwum prywatne

Tegoroczny Festiwal Frankofonii poprowadzony zostanie w formule online. Podczas jego dziewiątej edycji na polską publiczność czeka cała gama wydarzeń: spotkania literackie, konkursy, warsztaty teatralne. - Frankofonia to przede wszystkim wspólnota 300 milionów osób posługujących się językiem francuskim na pięciu kontynentach - tłumaczy Sandra Niecko, nauczycielka języka francuskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Szczecinie.

- Co roku, 20 marca, na całym świecie świętowany jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii. W tym roku ze względów epidemicznych wydarzenie poprowadzone zostanie w formule online - tłumaczy Sandra Niecko. - Dzięki temu mamy więcej atrakcji i wydarzeń, na które serdecznie zapraszamy. Instytut Francuski w Polsce, jako główny ambasador Frankofonii w naszym kraju, poświęca cały miesiąc językowi Moliera, proponując bogaty program kulturalny we współpracy z ambasadami krajów frankofońskich.

Instytut Francuski w Polsce zaprasza na Festiwal Filmów Frankofońskich,

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 18-03-2021Image
Podczas dziewiątej edycji Festiwalu Frankofońskiego na polską publiczność czeka cała gama wydarzeń. Fot. Instytut Francuski