25-03-2021 eKurier | Kultura
„Przesiąkaliśmy tym samym paliwem, jakim jest jazz”

Muzyczny prezent córki dla taty

Muzyczny prezent córki dla taty
Album „Nasza miłość” to pierwszy wspólny projekt ojca i córki, saksofonisty i wokalistki jazzowej – Doroty i Henryka. Fot. Agora Muzyka

Album „Nasza Miłość" to pierwszy wspólny projekt ojca i córki, saksofonisty i wokalistki jazzowej, Doroty i Henryka Miśkiewiczów. Płyta ukazała się w poniedziałek, w dniu, w którym wspomniana artystka miała wystąpić przed publicznością filharmoniczną z okazji jubileuszu dwudziestolecia działalności szczecińskiego Stowarzyszenia Orkiestra Jazzowa.

Z tym gronem artystka jest bowiem związana od wielu lat. Niestety, we wspomnianym dniu widownia była pusta, choć wystąpiło wielu jazzmanów z Polski, Szwecji, Holandii i USA, a wśród nich też Dorota Miśkiewicz. Miłośnicy jazzu będą mogli obejrzeć ten koncert w internecie - dzisiaj o godz. 20 na kanałach facebookowych: Szczecin Jazz oraz Szczecińskiej Agencji Artystycznej. To będzie wideopremiera tego wydarzenia.

Wróćmy do płyty Doroty i Henryka. „Nasza miłość" to kolejny muzyczny pomysł Doroty, która nie ukrywa, że krążek jest jej osobistym prezentem z okazji 70. urodzin taty.

- Tata jest ciepły,

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 25-03-2021Image
„Jeśli Miśkiewiczowie zbiorą się do kupki, to już wiem, że „grozi” mi coś fantastycznego. Tak jest i tym razem. Dorota specjalizuje się w intymnościach. Kiedy śpiewa, to jakby szeptała nam do ucha najciekawsze sekrety, a Henryk potrafi to podgrzać tym swoim ciepełkiem, które przypomina żar kominka w paskudny zimowy wieczór. No i robi się atmosfera, w której wszystko topnieje i kruszeje” – tak na płycie napisał Mistrz Jan Ptaszyn Wróblewski. Fot. Iza GRZYBOWSKA
Image
Fot. Iza GRZYBOWSKA