23-03-2021 eKurier | Kultura
I Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski w Szczecinie

Muzyka nie zna granic

Muzyka nie zna granic
Finał I Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Mieczysława Karłowicza odbył się w minionym tygodniu w Szczecinie, w tutejszej filharmonii. Niestety, z uwagi na pandemię widownia była pusta, a melomani mogli śledzić koncert w internecie. Fot. FB/Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Przy pustej widowni w piątkowy (19 marca) wieczór odbył się, w szczecińskiej filharmonii, finał I Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Mieczysława Karłowicza, organizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i wspomnianą instytucję kultury.

Z uwagi na pandemię melomani mogli wysłuchać premierowych kompozycji autorstwa sześciu artystów, wyłącznie w sieci - na kanałach „lodowego pałacu" na Facebooku i YouTube (uwaga, koncerty są nadal tam dostępne!). Po wykonaniu utworów przez filharmoników szczecińskich publiczność przed komputerami miała kwadrans na głosowanie, internetowo i SMS-owo, na swoich faworytów. Jak się okazało, gusta melomanów i jurorów były całkiem inne, a muzykom z orkiestry spodobał się najbardziej ten sam utwór co internautom.

Jury konkursu postanowiło, że trzecią nagrodę ax aequo (w kwocie 15 tys. zł) otrzymali Claudio

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 23-03-2021Image
Tomas Peire-Serrate to zdobywca pierwszego miejsca w konkursie Fot. materiały organizatora