23-03-2021 eKurier | Sport
SIATKÓWKA Wzmocnienia przed decydującą batalią o medale

Policki Chemik w półfinale Tauron Ligi

Chemik efektownie zaprezentował się w ćwierćfinałowych meczach z Budowlanymi. Fot. Ryszard PAKIESER

Siatkarki Chemika wygrały drugie spotkanie I rundy play-off z Budowlanymi i zakwalifikowały się do półfinału Tauron Ligi. W Łodzi podopieczne trenera Ferhata Akbasa nie oddały rywalkom seta, a w całym ćwierćfinale przegrały tylko jedną partię. Półfinałowego rywala mistrzynie Polski poznają dziś wieczorem.

Mistrzynie Polski zaprezentowały się w Łodzi jeszcze lepiej niż przed tygodniem w Policach. Miały rewelacyjne przyjęcie i zaimponowały blokiem, którym zdobyły 16 punktów. Grę w ataku ciągnęła Jovana Brakocević-Canzian. Serbka skończyła połowę z 42 ataków. Mecz atakująca Chemika zakończyła z 27 punktami na koncie i 6 skutecznymi blokami.

Łodzianki tylko momentami dotrzymywały kroku Chemikowi. W pierwszym secie przegrywały już 14:21, ale zdołały zmniejszyć straty do trzech punktów. W końcówkach drugiego i trzeciego seta także dały się we znaki mistrzyniom Polski. Od stanu 11:17 doprowadziły