25-03-2021 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Rozpoczęcie eliminacji do mistrzostw świata w Katarze

Dziś Polska – Węgry w TVP1

Dziś Polska – Węgry w TVP1
Czy dziś w Budapeszcie będziemy mieli powody do radości? Fot. PZPN

W czwartek o godz. 20.45 piłkarska reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu w eliminacjach do mistrzostw świata zmierzy się w Budapeszcie na Puskas Arenie z Węgrami, a spotkanie transmitowane będzie w telewizji publicznej. W tym samym czasie odbędą się dwa pozostałe spotkania Grupy I: Andora - Albania i Anglia - San Marino.

Przypomnijmy, że do turnieju finałowego mistrzostw świata w Katarze bezpośrednio awansują zwycięzcy wszystkich grup. Natomiast drużyny z drugich miejsc w grupach oraz dwóch najlepszych zwycięzców grup w Lidze Narodów 2020/21 (łącznie 12 drużyn) zagrają w dwurundowych barażach.

Spotkanie Polska - Węgry transmitowane będzie w TVP1, a przypomnijmy, że nieprzerwanie od jesieni 2018 roku mecze piłkarskiej reprezentacji Polski można oglądać na antenach TVP i tak pozostanie co najmniej do 2028 roku! We wtorek Telewizja Polska z sukcesem zakończyła przetarg UEFA, nabywając prawa do wyłącznej transmisji spotkań Biało-Czerwonych i europejskich potęg w trzech cyklach eliminacyjnych do EURO 2024 i 2028, mistrzostw świata 2026, a także w trzech edycjach Ligi Narodów. Tylko w TVP będzie

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 25-03-2021