29-03-2021 eKurier | Szczecin/Region
Sprzęt nie tylko dla świetlicy

Dają komputerom drugie życie

Dają komputerom drugie życie
Z podarowanego sprzętu korzystają już podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego TPD w Policach.

Około 40 komputerów już trafiło (lub niebawem trafi) do świetlic osiedlowych, sołeckich, środowiskowych na terenie gminy Police, a także do jednej placówki w Szczecinie oraz do kilkunastu domów dziecka w Polsce. To dzięki polickim społecznikom, którzy pozyskali używany, ale sprawny sprzęt od firm i osób prywatnych.

Nie pierwszy raz

Mariusz Wojdak, informatyk i społecznik, w ubiegłym roku pomógł wyposażyć w niezbędne komputery uczniów polickich szkół, którzy nie mieli potrzebnego do nauki zdalnej sprzętu. Poprosił mieszkańców o przekazywanie używanych laptopów - konserwował, naprawiał i dostosowywał do potrzeb ucznia. Oddawał do szkół, a te przekazywały potrzebującym. Organizacyjnie pomagał mu policki radny Grzegorz Ufniarz.

Zebrane w tej akcji doświadczenia pan Mariusz postanowił wykorzystać do wsparcia także placówek wychowawczych, edukacyjnych, opiekuńczych. Zaprosił do pomocy Stowarzyszenie „Dzikie Anioły", także znane już z pomagania. Pomogły firmy, które swój zamortyzowany sprzęt (sprawny i dobrej jakości) zgodziły się przekazać panu

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 29-03-2021Image
Komputery trafiły m.in. do świetlicy w Niekłończycy.