29-03-2021 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Luka Zahović zagrał z Rosją

Kamil Glik w Klubie Wybitnego Reprezentanta

Czy Paulo Sousa będzie stawiał na Kamila Glika? Fot. laczynaspilka

W czwartkowym meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Katar 2022 z Węgrami w Budapeszcie polski stoper Kamil Glik, wchodząc na boisko w drugiej połowie, wystąpił po raz 80. w biało-czerwonych barwach kadry narodowej i tym samym dołączył do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Czy wystąpi w najbliższym, środowym meczu z Anglią na Wembley?

33-letni obrońca pojawił się na placu gry w Budapeszcie w 58. minucie, zmieniając Michała Helika. Mimo że Biało-Czerwoni najpierw przegrywali w tym spotkaniu 0:2, a następnie 2:3, potrafili doprowadzić do remisu i wywieźć z Budapesztu jeden punkt. Dla urodzonego w Jastrzębiu-Zdroju zawodnika był to mecz nr 80 w reprezentacji Polski (sześć goli na koncie). Tym samym dołączył do Klubu Wybitnego Reprezentanta, co jest wielkim osiągnięciem.

Członkami klubu zostają piłkarze, którzy w pierwszej reprezentacji rozegrali minimum 80 meczów międzypaństwowych. Członkami honorowymi klubu mogą ponadto zostać kadrowicze, którzy nie rozegrali wymaganego minimum spotkań, jednak wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami sportowymi oraz postawą poza boiskiem. Glik z pewnością zasłużył na to wyróżnienie, bo godnie reprezentuje Polskę od jedenastu lat.

Glik swoją reprezentacyjną przygodę rozpoczął od kadry do lat 19. Szybko został jednak powołany do reprezentacji U-21 przez trenera Stefana