31-03-2021 eKurier | Szczecin/Region
Kontrolują w Polsce i w Niemczech

Dzięki darmowym testom jest nieco łatwiej

Dzięki darmowym testom jest nieco łatwiej
Punkty szybkich testów w Meklemburgii-Pomorzu Przednim znajdują się na przejściach granicznych Linken-Lubieszyn oraz Ahlbeck-Świnoujście na wyspie Uznam. Stosowny formularz jest do pobrania w Internecie.

Od poniedziałku (29 marca) szybkie testy na obecność koronawirusa przy przejściach granicznych z Meklemburgią-Pomorzem Przednim są bezpłatne. Rząd w Schwerinie postanowił pójść na rękę pracownikom transgranicznym z Polski. - Polepszyli nam życie - komentują rozmówcy „Kuriera" ze Świnoujścia. Obecnie kontrole osób przekraczających granicę odbywają się zarówno po polskiej, jak i niemieckiej stronie.

Dla kogo te testy?

Z bezpłatnych testów mogą skorzystać osoby, które nie mieszkają w Niemczech, nie posiadają obywatelstwa niemieckiego, ale posiadają ubezpieczenie zdrowotne w kraju zachodnich sąsiadów. Punkty szybkich testów w Meklemburgii-Pomorzu Przednim znajdują się na przejściach granicznych Linken-Lubieszyn oraz Ahlbeck-Świnoujście na wyspie Uznam. Do tej pory osoby dojeżdżające do pracy musiały płacić 10 euro za test, a pozostali - 20 euro.

- Ułatwili nam życie.

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 31-03-2021